Muzeum – Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej już wkrótce wzbogaci swoją ofertę o usługi gastronomiczne. Zmiany te wynikają z projektu uchwały, który 30 kwietnia zostanie poddany pod głosowanie Rady Miasta Ostrów Mazowiecka.
Muzeum – Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej.
– Obecnie Muzeum nie ma możliwości świadczenia usług gastronomicznych, pomimo że dysponuje odpowiednią do tego przestrzenią – czytamy w uzasadnieniu projektu. – Odwiedzający Muzeum, zwłaszcza podróżujący z innych regionów Polski (grupy zorganizowane, w tym grupy szkolne oraz osoby indywidualne), podczas pobytu na terenie Muzeum odczuwają potrzebę skorzystania z usług gastronomicznych (dokonania zakupu kawy, herbaty, zimnych napojów czy drobnych przekąsek itp.).
Dyrektor Departamentu Dziedzictwa Kulturowego Piotr Rypson zwrócił się do miasta z prośbą o uzgodnienie zmian, które pozwolą na prowadzenie przez Muzeum odpłatnych usług gastronomicznych oraz organizację wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych.
– Wskazane jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom gości Muzeum i rozszerzenie zakresu działalności gospodarczej – czytamy w projekcie uchwały.
Jak zaznaczono w dokumencie, Muzeum już teraz prowadzi nieodpłatne warsztaty edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które cieszą się dużą popularnością.
– Warsztaty cieszą się dużą popularnością i są skuteczną formą zainteresowania różnych grup odbiorców ofertą Muzeum. Organizacja takich warsztatów wymaga jednakże ponoszenia pewnych nakładów finansowych związanych m.in. z przygotowaniem niezbędnych materiałów do ich przeprowadzenia – czytamy dalej w uzasadnieniu projektu.
Planowane odpłatne warsztaty edukacyjne oraz wydarzenia kulturalne mają pomóc pokryć koszty związane z przygotowaniem materiałów edukacyjnych i organizacją zajęć.
– Odpłatne uczestnictwo w warsztatach czy innych wydarzeniach kulturalno-edukacyjnych organizowanych przez Muzeum pozwoliłoby na pokrycie przynajmniej części tych wydatków – zapisano w projekcie.
Głosowanie nad uchwałą odbędzie się podczas sesji Rady Miasta zaplanowanej na 30 kwietnia. Jej przyjęcie wydaje się być formalnością.
Wasze opinie
ireneusz
16:30, 25.04.2025
Może pora w tym muzeum zmienić dyrektora na w końcu kogoś sympatycznego
ost
17:08, 25.04.2025
ciekawe który działacz z w-wy będzie właścicielem
ost 2
17:24, 25.04.2025
Pewnie jakiś znajomy szanownej pani dyrektor z Warszawki
Aneta
18:41, 25.04.2025
Muzeum jak muzem. Na pewno będzie to szansa na jakieś nowe miejsca pracy. Ale dziwię się że ta butna, pyszna i arogancka dyrektorka dalej siedzi na tym stołku. z jakich wystaw słynie to muzeum?
Sceptyczny
08:29, 26.04.2025
Kawiarnia (a raczej malutka kawiarenka) brzmi spoko. Jednak należy zacząć od początku - czy renowacja tego budynku i otwarcie go jako muzeum było nastawione na zysk? Kto przewidywal, że takie muzeum, o takiej małej powierzchni i z parkingiem na kilka aut, będzie generował w ogóle jakieś zyski?! Cel był przeciez inny.
Ale do celu: kawiarenka - tak, owszem, w końcu blisko jest Jordanek , może odwiedzi te miejsce ktoś, kto jeszcze tam nie był. Ale zdecydowane nie dla "kawiarni" tylko z nazwy, gdzie najbardziej widoczną rzeczą będzie parasol od jakiegoś producenta napojów albo piwa (to też zysk przecież), a w środku zapach zapiekanek i hot dogow (kolejne zyski, super), oraz, standardowo, maszynka do gry (przeciez zysk się liczy).