"Czytanie jest modne" - kolejna edycja literackiego wydarzenia w Ostrowi Mazowieckiej
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej już po raz ósmy zaprasza miłośników literatury do udziału w wydarzeniu „Czytanie jest modne”.
Fot. MBP Ostrów Mazowiecka
Tegoroczna edycja, zaplanowana na 11 kwietnia 2025 roku, poświęcona będzie twórczości dwóch wybitnych pisarzy polskich – Stefana Żeromskiego i Władysława Reymonta. To doskonała okazja, by przypomnieć sobie klasyków literatury i podzielić się własną interpretacją ich dzieł.
Uczestnicy rywalizować będą w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas VI–VIII szkół podstawowych, młodzież ze szkół średnich oraz osoby dorosłe. Prezentacje odbędą się w sali konferencyjnej MBP: kategoria I rozpocznie się o godz. 9.30, kategoria II o 12.00, a kategoria III o 16.30.
Celem wydarzenia jest nie tylko promocja czytelnictwa, ale także rozwijanie umiejętności recytatorskich, interpretacyjnych i publicznych wystąpień. Dla uczestników to również szansa, by spotkać się z innymi pasjonatami literatury i wspólnie celebrować piękno języka polskiego.