Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Wybierz specjalistyczne dermokosmetyki do pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym

Trądzik różowaty dotyczy około 5% populacji i jest to choroba powszechna. W Polsce i innych krajach europejskich ten odsetek wynosi 10-15% dorosłych

2025/02/zdjecie-glowne-1-jpeg_67b5a9178792d

Dermatoza dotyka szczególnie kobiet, ale cięższe postacie są za to bardziej powszechne u mężczyzn. Szczególnie problem jest zauważalny u osób z jasną karnacją oraz o fototypie skóry I i II. Podejrzewa się jednak, że dane dotyczące występowania trądziku różowatego są niedoszacowane w badaniach epidemiologicznych, bo objawy często są albo łagodne, albo mylone z innymi problemami skórnymi. W artykule rozwiniemy temat właściwej i długofalowej pielęgnacji, która pomaga łagodzić dokuczliwe zmiany.

Jak rozpoznać objawy trądziku różowatego?

Trądzik różowaty ma charakter zapalny i przewlekły, co oznacza, że przebiega z okresami remisji i zaostrzeń. Charakterystyczne objawy tej choroby, to: zaczerwienienie skóry twarzy w okolicy czoła, nosa, policzków, a także brody. Widać rozszerzone naczynia krwionośne, krostki i grudki, a także teleangiektazje. Często chorzy skarżą się na objawy dotyczące oczu, przeważnie tzw. pajączki, światłowstręt, ale też zaczerwienienie, podrażnienie i świąd. Powszechne jest również przy trądziku różowatym odczuwanie pieczenia, suchości skóry oraz obrzęku twarzy, który może wystąpić podczas epizodu zaczerwienienia lub zaraz po nim - utrzymując się nawet przez kilka dni.

Czerwone plamy na twarzy

 

Wyróżniamy 3 typy trądziku różowatego, zależnie od zaawansowania zmian:

  • Typ 1 - trądzik różowaty naczyniowy - widać czerwone obszary skóry na twarzy, czasami dostrzega się też małe naczynia krwionośne.
  • Typ 2 - trądzik różowaty zapalny - do zaczerwienienia twarzy dochodzą jeszcze czerwone grudki, guzki, plamy oraz krostki z ropą w środku.
  • Typ 3 - trądzik różowaty przerostowy - widoczna szczególnie na nosie jest pogrubiona i nierówna skóra.

Trądzik różowaty ma typowe objawy, jak: lokalizacja zmian na środkowej części twarzy, rumień, widoczne naczynka, uczucie pieczenia czy kłucia. Trądzik różowaty wiąże się też z przewlekłym stanem zapalnym skóry o podłożu naczyniowym - co nie występuje w trądziku pospolitym, tutaj raczej powstaje problem z nadprodukcją sebum i zatkanymi porami.

Dobrze jest umieć rozpoznać wczesne oznaki trądziku różowatego, bo to pozwoli szybko zahamować rozwój choroby. Pierwsze, charakterystyczne symptomy tej dermatozy to obecność napadowego zaczerwienienia skóry, między którymi cera wygląda normalnie. Zaczerwienienie jednak zazwyczaj jest widoczne w środkowej części twarzy, obejmuje: nos, części policzków wokół nosa, może jednak po jakimś czasie obejmować większą część twarzy.

Niektóre czynniki mogą wpływać na zaostrzenie objawów:

  • niewłaściwa dieta: produkty krzyżowe, wysokoglikemiczne, alkohol, gorące napoje,
  • silne emocje, jak: gniew czy zakłopotanie,
  • ekstremalne temperatury,
  • leki, np. rozszerzające naczynia krwionośne, kwas nikotynowy,
  • podrażnienie cery przez stosowane leki lub kosmetyki,
  • intensywne ćwiczenia fizyczne,
  • nadmierna ekspozycja na słońce.

 

Objawy Trądziku Różowatego

 

 

Tylko podchodząc do problemu wielotorowo, można uporać się z dokuczliwymi objawami. W razie wystąpienia niepokojących symptomów zawsze powinno się zacząć od kontaktu z dermatologiem i wdrożenia odpowiedniej diety. Kluczowa jest również specjalistyczna pielęgnacja cery z trądzikiem różowatym, gdzie pomóc mogą tylko profesjonalne dermokosmetykami.

 

Efektywna pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym - niezbędna dla zdrowej cery

 

Skóra naczynkowa charakteryzuje się nadwrażliwością i skłonnościami do podrażnień, zaczerwieniania się twarzy oraz pękania naczynek. Ze względu na dokuczliwe objawy związane z trądzikiem różowatym wymaga się specjalnej pielęgnacji takiej twarzy, by odbudować naruszoną warstwę ochronną. Należy zrezygnować z mydeł, agresywnych produktów, detergentów syntetycznych, kosmetyków zawierających silne środki zapachowe, ponieważ działają drażniąco oraz wysuszająco na skórę - unikać trzeba również uciskania czy jej pocierania. Najlepszym rozwiązaniem jest na stałe zacząć stosować profesjonalne produkty, z przeznaczeniem dla cery naczynkowej.

 

Warto też zachować szczególną ostrożność przy zastosowaniu miejscowych leków, które zawierają substancje drażniące, gdyż mogą podrażnić skórę.

Należy wdrożyć codzienną rutynę pielęgnacyjną:

  • Oczyszczanie - tutaj nie obejdzie się bez łagodnego produktu, który uspokoi trądzik, zniweluje stan zapalny oraz wzmocni rozszerzone naczynia krwionośne.
  • Nawilżanie - jest konieczne, by złagodzić odczucie kłucia, ściągnięcia czy pieczenia.
  • Ochrona przeciwsłoneczna - skutecznie zabezpiecza skórę przed szkodliwymi promieniami UV, dlatego codziennie stosuj wysokiej jakości filtry ochronne z  przeznaczeniem do twarzy. 

Kosmetyki Acnerose od Verdelove - odpowiedź na potrzeby skóry z trądzikiem różowatym

Kosmetyki do pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym specjalnie powstały, jako kompleksowe rozwiązanie problemów skóry naczyniowej. Substancje zawarte w tych kosmetykach są tak dobrane, że uzupełniają swe unikatowe działanie, a każdy z produktów powinien być stosowany o właściwej porze.

Komplet zawiera:

  • Płyn oczyszczający Acnerose - płyn w którym jest np.: olejek mięty zielonej, glukonolakton oraz ekstrakt z aloesu. Preparat działa przede wszystkim regeneracyjnie, przeciwzapalnie, antyseptycznie i kojąco na cerę.  
  • Maść na rano Acnerose - zawiera np. betainę, olejek z drzewa różanego czy cenny kwas azelainowy. Krem z kwasem azelainowym szybko niweluje objawy trądziku różowatego, łagodzi stan zapalny, rumień, jak również redukuje wypryski.
  • Krem na dzień Acnerose - krem na zaczerwienienia na dzień jest bogaty m.in. w: ekstrakt z ruszczyka kolczastego, bisabolol i ekstrakt z kasztanowca. Ten krem na trądzik różowaty łagodzi podrażnienia, szybko zmniejsza widoczność naczynek, wzmacnia je i uelastycznia.
  • Pasta na noc - doskonale sprawdza się w regeneracji cery, bo ma w sobie: lanolinę, ichtiol i olej kokosowy. Pasta doskonale nawilża, odżywia oraz wygładza cerę, redukując jej zaskórniki czy inne niedoskonałości, co ważne niweluje zaczerwienienie.

Acnerose zestaw do skóry z trądzikiem różowatym

 

Sprawdź, jak skuteczne są dermokosmetyki Acnerose - Kliknij. 

Jak używać zestawu Acnerose w pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym

 

Historie osób, które zaufały Acnerose

Wiele osób zaufało marce Acnerose i zdecydowało się kupić nie tylko sam krem na naczynka, ale cały zestaw po to, aby szybciej uporać się z przykrymi objawami trądziku różowatego, przeczytaj ich opinie:

(sprawdź więcej recenzji na naszym kanale na Youtube) 

Dermatologicznie przetestowane - bezpieczeństwo i skuteczność

Profesjonalne dermokosmetyki Acnerose od Verdelove odznaczają się nie tylko wydajnością, ale też wyjątkowymi składami. Są po niezależnych badaniach dermatologicznych, które potwierdzają nie tylko ich bezpieczeństwo stosowania, a także efektywne działanie. Zestaw Acnerose został dokładnie opracowany przy wsparciu dermatologów, dzięki czemu kosmetyki nadają się do systematycznego stosowania. Sprawdź też inne kremy na trądzik różowaty na https://verdelove.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/tradzik-rozowaty/ 

Podsumowanie

Odpowiednia pielęgnacja trądziku różowatego może znacząco wpłynąć na przebieg tej dermatozy. Dlatego warto podjąć świadome decyzje dotyczące pielęgnacji, które mają kluczowe znaczenie dla kondycji skóry. Wprowadzenie sprawdzonych dermokosmetyków do codziennej rutyny może przynieść pozytywne efekty, a skóra, mimo swojej nadwrażliwości, może zyskać zdrowy i promienny wygląd.

Bibliografia

  • J Am Acad Dermatol. Epidemiology of acne and rosacea: A worldwide global study, 2024 May;90(5):1016-1018. doi: 10.1016/j.jaad.2023.12.038. Epub 2024 Jan 4
  • Blount B. W., Pelletier A. L., Rosacea: a common, yet commonly overlooked, condition, 2002
  • Acnerose, Trądzik różowaty (Rosacea) - czym jest to schorzenie?; https://acnerose.pl/rosacea-co-to-jest/
  • A. Wojas-Pelc, K. Migacz-Gruszka, Katedra i Klinika Dermatologii, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum, Czasopismo: Dermatologia po Dyplomie, Artykuł: Aktualne zalecenia dotyczące pacjentów z trądzikiem różowatym, tom 11, nr 5, 2020
  • Milikan L., Rozpoznawanie trądziku różowatego, 2000
  • Wu WH, Geng H, Cho E, Eliassen AH, Drucker AM, Li TY, Qureshi AA, Li WQ. Reproductive and hormonal factors and risk of incident rosacea among US White women. J Am Acad Dermatol. 2022 Jul;87(1):138-140. doi: 10.1016/j.jaad.2021.06.865. Epub 2021 Jul 15. PMID: 34274412

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Reklama