Spotkanie z cyklu "Ścieżki historii i tradycji" w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)
Czy tradycja może przenosić nas przez wieki? W Ostrowi Mazowieckiej udowodniono, że tak! Spotkanie z cyklu "Ścieżki historii i tradycji" przeniosło uczestników w fascynującą podróż do przeszłości, przypominając o duchowym dziedzictwie parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
W czwartek 21 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się wyjątkowe wydarzenie z cyklu "Ścieżki historii i tradycji", zatytułowane "VI wieków parafii". Spotkanie zostało zorganizowane z okazji 130. rocznicy konsekracji kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (WNMP) w Ostrowi Mazowieckiej. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 17.00 w MBP przy ul. 11 Listopada 8. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję wysłuchać Andrzeja Mierzyńskiego oraz księdza Jana Okułę, którzy w pasjonujący sposób przedstawili historię parafii i jej znaczenie na przestrzeni wieków.
Prelekcja obfitowała w ciekawe anegdoty, bogate fakty historyczne oraz prezentację zdjęć ilustrujących rozwój parafii oraz samego kościoła. Na szczególną uwagę zasługiwała opowieść o wydarzeniach związanych z budową i konsekracją kościoła w 1894 roku. Wierni dowiedzieli się również o wyzwaniach, z jakimi zmagała się wspólnota parafialna przez minione stulecia, oraz o roli kościoła jako miejsca duchowego wsparcia i integracji mieszkańców miasta.
Spotkanie miało charakter otwarty i cieszyło się dużą frekwencją. Organizatorzy wyrazili nadzieję, że tego typu inicjatywy będą kontynuowane, przyczyniając się do kultywowania lokalnej historii i tradycji.