Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Dlaczego znicze solarne to rozwiązanie warte uwagi?

W pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli już z tego świata, przychodzimy odwiedzać miejsca ich pochówku na cmentarzach. Chcąc zadbać o ich nagrobki, ozdabiamy je kwiatami i zniczami. Od jakiegoś oprócz tradycyjnych zniczy, których źródłem światła jest płomień, na rynku znaleźć można także takie elektryczne - zasilane baterią lub panelem solarnym. Czy jest to atrakcyjne i opłacalne rozwiązanie?

2022/08/ostrowmaz24-pl-3-jpg_62ea6a8ce22f2

Czym różnią się znicze solarne od innych?

Większość tradycyjnych znicze, które każdy zna z grobów na naszych cmentarzach, zawiera w sobie wkłady parafinowe lub olejowe. To drugie "paliwo" jest w teorii bardziej efektywne. Im większy wkład, tym znicz będzie oświetlał nagrobek przez dłuższy czas.

Jednak, gdy cały wkład już się wypali, zmuszeni jesteśmy do jego wymiany. Nie da się go wypełnić z powrotem parafiną. Co więcej, przy używaniu tego typu zniczy, możliwe jest, że palący się płomień zostanie zdmuchnięty przez silniejszy podmuch wiatru lub zgasi go padający deszcz. Poza tym, zawsze istnieje ryzyko tego, że zawartość wkładu w jakiś sposób wyleje się ze znicza na powierzchnię grobu.

Znicz solarny na cmentarz ma tą przewagę nad tradycyjnymi, że odporny jest na potencjalne zdmuchnięcie przez wiatr lub zgaszenie przez wodę. Nie mogą też spowodować zabrudzenia nagrobka. W wypadku zniczy elektrycznych bez panelu solarnego zmuszeni jesteśmy do korzystania z baterii lub akumulatorów. W przypadku wyczerpania źródła prądu trzeba wymienić je na nowe.

Znicze solarne na cmentarz - czy to się opłaca?

Aby znicze zasilane parafiną funkcjonowały przez cały czas, musimy na bieżąco wymieniać w nich zużyte wkłady. Nie dość więc, że wydajemy kolejne pieniądze na ich zakup, generujemy też dużą ilość dodatkowego, zbędnego plastiku. Natomiast jeśli chodzi o znicze zasilane bateriami lub akumulatorami, ich użytkowanie także wiąże się z produkowaniem kolejnych niebezpiecznych odpadów.

Od problemów tych wolne są znicze solarne. Dzięki wykorzystaniu energii słonecznej mogą one być ciągłym źródłem światła nawet przez 1000 dni. Są to prawie 3 lata funkcjonowania takiego znicza. Używając nich, oszczędzamy sobie wydatków na nowe wkłady czy baterie. Ograniczamy też liczbę odpadów, które wygenerowaliśmy, korzystając z innych rodzajów zniczy. To wszystko sprawia, że znicze solarne stają się bardziej opłacalną alternatywą wobec pozostałych rodzajów, zarówno ekonomicznie, jak i ekologicznie.

Producenci już w tym momencie oferują wiele różnych rodzajów zniczy solarnych. Osoby o różnych gustach powinny bez problemu znaleźć taki model, który spełni ich oczekiwania. Wraz ze wzrostem ich popularności, liczba dostępnych rozmiarów, kształtów i kolorów będzie z pewnością tylko się zwiększać.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.