Jak pokazują statystyki, ból pleców to problem co drugiego Polaka. Jest to niespecyficzny objaw, który może mieć wielorakie podłoże. Prowadząc siedzący tryb życia, unikając aktywności fizycznej i ciągle się stresując możemy samodzielnie przyczynić się do powstania dyskomfortu i rozwinięcia nieprawidłowości w obrębie kręgosłupa szyjnego, lędźwiowego czy piersiowego.
Innymi przyczynami dającego się we znaki bólu pleców mogą być choroby zwyrodnieniowe. Jedno jest pewne - bólu pleców nie wolno lekceważyć. Gdy jest uporczywy i nawracający, skontaktuj się z lekarzem, który poszuka przyczyny bólu i postara się ją wyeliminować.
Przyczyny bólu pleców
Bóle pleców mogą pojawić się nagle, mogą trwać też latami. Przyczyny są wieloczynnikowe. Jak już zostało wcześniej wspomniane, bagatelizując niektóre sprawy możemy sami się do niego przyczynić. Osoby siedzące przez cały dzień w domu czy w pracy zapewne odczuwają tego skutki, podobnie zresztą jak ci, którzy przez długi czas przyjmują nienaturalne pozycje. Brak aktywności fizycznej wcale nam nie pomaga. W przypadku kobiet duże znaczenie mają buty, w jakich chodzą. Jak wiadomo, szpilki dobre dla kręgosłupa nie są. Złe nawyki postawy powtarzane przez cały czas mogą prowadzić do wystąpienia skoliozy, kifozy lub lordozy. Skutkują one uporczywym bólem na całej długości pleców, którego nie da się tak po prostu wyeliminować ze swojego życia. Tylko zmiana podstawowych nawyków może przynieść swego rodzaju ulgę, zazwyczaj nie obchodzi się również bez pomocy specjalisty. Zobacz więcej o bólu pleców.
Jak rozpoznać ból pleców?
Istotną informacją jest, że ból pleców pochodzenia kręgosłupowego możemy stwierdzić w momencie, gdy nasila się on podczas wykonywania prostych czynności takich jak chodzenie czy noszenie rzeczy, z którymi do tej pory nie mieliśmy żadnego problemu. Gdy przez długi czas leżysz i odpoczywasz ból zazwyczaj odchodzi jak ręką odjął.
Drugi rodzaj bólu, mający podłoże pozakręgosłupowe nie ma okresów podczas których się nasila i może wskazywać na poważne problemy ze zdrowiem. Żadnego z nich nie lekceważ. Ćwiczenia na ból pleców przyniosą ulgę w bólu, ale mimo wszystko trzeba go zwalczyć w zarodku. Nie skazuj się na bolące plecy, w razie niepokojących objawów zawsze reaguj. Gdzie szukać pomocy? Ćwiczenia na bolące plecy i więcej informacji znajdziesz na stronie: http://wolniodbolu.pl. Pamiętaj, że w razie uporczywego i obniżającego komfort oraz jakość życia bólu zaleca się wizytę u lekarza celem podjęcia leczenia.
Artykuł sponsorowany
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.