Remont nie jest prostą sprawą, zwłaszcza jeśli nie zajmujemy się nim na co dzień jako profesjonaliści lub jak złota rączka służąca pomocą krewnym i przyjaciołom. Mimo to są takie prace, które z powodzeniem możemy wykonać, a jedyne, czego potrzebujemy, to dobre rady, materiały i pomoc jednej lub dwóch osób. Sprawdźmy, na co uważać, podejmując się przeprowadzenia prostszych prac remontowych.
Co musisz wiedzieć o remoncie podłogi?
Nie wyobrażamy sobie mieszkania czy domu bez podłóg, toteż kiedy przystępujemy do remontu, bezsprzecznie powinniśmy się zastanowić nad wymianą lub odnowieniem parkietu. W wielu mieszkaniach wciąż jeszcze można spotkać linoleum, które pomału zostaje zastąpione przez panele. Wymieniając panele, musimy pamiętać, aby zawsze kłaść je na czystym i równym podłożu, ponieważ panele położone bez przygotowania mogą bardzo szybko odsuwać się od siebie, pękać i odpadać. Wszelkie nierówności możemy zniwelować, korzystając z masy szpachlowej. Interesującym przykładem pracy nad podłogą jest odnowienie parkietu bez cyklinowania polegającego na odnowieniu podłogi z pominięciem żmudnego procesu szlifowania warstwy drewna, która uległa zniszczeniu. Jeśli chodzi o podłogi, bardzo ważne jest, aby pamiętać o zabezpieczeniu mebli specjalnymi podkładkami z filcu, tak aby ograniczyć niszczenie nowej podłogi przez odsuwanie krzeseł, stołu i mebli.
Malowanie ścian i sufitów - jak się za nie zabrać?
Innym popularnym rodzajem prac remontowych są te związane z malowaniem ścian i tapetowaniem. Zdzieranie starych tapet, wyrównywanie gipsem ścian celem właściwego nałożenia farby, renowacja sufitu, wyznaczanie lamperii, wszystko to są prace, za które Polacy bardzo często biorą się osobiście. Aby znaleźć sposoby, jak starannie zaaranżować przestrzeń, można przejrzeć różne strony internetowe ze wskazówkami, np. https://aleo.com/pl/porady/aranzacje/, na których znajdziemy odpowiedzi na pytania o sposoby szpachlowania pęknięć i ubytków, wyboru koloru ścian czy pomoc w doborze tapet kuchennych. Do malowania przydadzą się folia ochronna, kuweta do nakładania farby, wałki i pędzle – szerokie i wąskie – taśma malarska, dzięki której chronimy okna, a także styk sufitu. Podczas malowania ścian przyda się też wałek na specjalnym kijku umożliwiającym malowanie sufitu bez potrzeby ciągłego wspinania się na drabinę.
Plan i budżet
Omawiane wyżej zagadnienia dotyczą popularnych prac remontowych przeprowadzanych zwłaszcza w okresie wiosna-lato, lecz pamiętajmy, że remont jest przede wszystkim przedsięwzięciem logistycznym, co oznacza, że musi zostać poprzedzony przygotowaniem odpowiedniego planu i maksymalnej kwoty, jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć. Weźmy bowiem pod uwagę, że często remontując jedno pomieszczenie, wychodzi na wierzch wiele ubytków i defektów, których byśmy się chcieli pozbyć „przy okazji”. Zatem jest wysoce prawdopodobne, iż remont pochłonie znacznie większą ilość czasu i energii, niż sobie wyobrażaliśmy. Dlatego najpierw, przed kompletowaniem materiałów, określmy swój plan działania i budżet, a pomóc w tym nam mogą wskazówki, które znajdziemy między innymi na stronie: https://isokolka.eu/kraj-swiat/51491-zaczynasz-remont-poznaj-5-tipow-na-skuteczna-renowacje.
Artykuł sponsorowany
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.