Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Jakie cechy powinny posiadać bluzy medyczne?

Bluzy medyczne są tworzone z myślą o lekarzach i innych przedstawicielach zawodów medycznych.

2022/02/shutterstock-1358322008-kopia-jpg_6216170bdaf52

Ich krój, materiał i właściwości są w pełni przystosowane do pracy z pacjentami w szpitalach, gabinetach lekarskich i stomatologicznych oraz w ośrodkach rehabilitacyjnych i sanatoriach. Jakie cechy powinny posiadać bluzy medyczne?

Krój bluz medycznych

W przypadku bluz medycznych ważny jest przede wszystkim wygodny krój. Podczas pracy w szpitalu, przychodni lekarskiej lub w gabinecie rehabilitacyjnym ważna jest pełna swoboda ruchów. Odzież krępująca ciało sprawia, że szybkie udzielenie pomocy pacjentowi staje się trudniejsze. Luźna bluza gwarantuje wygodę nawet w czasie długich i ciężkich dyżurów na szpitalnym oddziale ratunkowym. Co ważne, bluzy medyczne są luźne, jednak nieprzesadnie - damskie bluzy podkreślają kobiecą sylwetkę, by lekarki, pielęgniarki i położne czuły się komfortowo w czasie pracy.

W bluzach medycznych wszywane są kieszenie, w których można schować drobiazgi przydatne w czasie dyżuru i opieki nad pacjentami. Kieszeń zmieści długopis, termometr, identyfikator, a także inne akcesoria, które przydają się do wypełniania kart pacjentów i udzielania im podstawowej pomocy. Dodatkowo w kieszeni można umieścić rzeczy osobiste, np. telefon i klucze.

Bluzy medyczne są pozbawione jakichkolwiek zamków i elementów, które mogłyby zaczepiać się o aparaturę na sali. Ubranie wkłada się przez głowę. Krój bluzy uwzględnia z tego powodu dość szeroki dekolt.

Praktyczny i przewiewny materiał

Bluza medyczna powinna być uszyta z materiałów naturalnych, które zapewniają przewiewność i wysoki komfort pracy. Bawełna skutecznie odprowadza wilgoć i ciepło ze skóry, dlatego wykonany z niej mundurek lekarski lub pielęgniarski chronią przed nadmiernym poceniem nawet w upalne dni. Użytkownik bluzy jest dzięki temu zabezpieczony przed podrażnieniami skóry i wysypkami, które pojawiają się podczas długiego korzystania z odzieży z materiałów sztucznych.

Odzież dla medyków jest przystosowana do prania w wysokich temperaturach i dezynfekowania w celu usunięcia z materiału niebezpiecznych bakterii, wirusów oraz płynów ustrojowych, które pojawiają się na ubraniu podczas kontaktu z pacjentami. Bluza jest również niepodatna na gniecenie i plamy. Uniform prezentuje się estetycznie przez cały dyżur i nie wymaga długiego, żmudnego prasowania. Większość zabrudzeń spiera się natomiast bez trudu po pierwszym praniu z użyciem standardowych detergentów i środków odkażających do odzieży medycznej.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.